Pia Lamberg julkaisi jumalaisen tuhmia rantakuvia - nuo hiekat haluaisi moni sivellä pois!

Vuonna 2011 Miss Suomeksi valittu, mutta myöhemmin samana vuonna kruunusta luopunut Pia Lamberg on ottanut uudeksi tavoitteekseen päästä Sports Illustrated -lehden kuuluisaan uimapukunumeroon.
KATSO MITEN ROHKEASTI PIA POSEERASI SEISKALLE: Jestas, miten paljastavaa: Pia Lamberg elämänsä seksikkäimmissä kuvissa!
Kaliforniassa, Yhdysvalloissa asuva Pia julkaisi äskettäin Instagram-tilillään hakuvideonsa SI Swimsuit -numeroon. Hakuvideolla Pia kertoi, miksi hän olisi täydellinen valinta lehden malliksi ja samalla hän esittelee videolla upeaa bikinivartaloaan.
Nyt Pia on julkaissut myös tuoreita bikinikuvia, joihin hän on merkinnyt Sports Illustratedin uimapukunumeron asiaan kuuluvat hashtag-tunnisteet.
Kuvissa Pia poseeraa vaaleissa kangasbikineissä ja hänen rintansa, hiuksensa, selkänsä ja takapuolensa ovat hiekan peitossa.
Useat kommentoijat ovatkin ilmoittautuneet vapaaehtoisiksi sivelemään hiekat pois suomalaiskaunottaren povelta ja takamuksesta.