Oskari Katajisto, 54, haaveilee jo eläkkeestä – näyttelijä paljastaa suunnitelmansa Seiskalle!

Oskari Katajisto
Mainos
Mainos päättyy

Myynti- ja markkinointitöitä tekevä näyttelijä Oskari Katajisto, 54, kertoo olevansa nyt onnellinen. Elämässä on kaikki hyvin, mutta haaveillekin on vielä tilaa.

– Haluaisin kiivetä Kilimanjaro-vuorelle. Haluan tietää, onko se henkisesti niin upea juttu kuin olen kuullut.

– Lisäksi haaveilen jo eläkkeestä ja että saisin asua jossain maalla rannikkoseudulla. Voisin kunnostaa jonkun vanhan kansakoulun, jossa pitäisin koirahoitolaa. Remontoisin taloa ja laittaisin pihaa. Ei mitään pientä vihannestarhaa vaan viljellä ihan kunnolla porkkanaa ja pottua.

Oskari antaa urastaan kiitokset teatterinjohtaja Asko Sarkolalle. – Hän näki potentiaalini ja sanoi, että nyt pistetään pojalle löysät housuun ja katsotaan, mihin hän pystyy.  Kuva on vuodelta 2007 Helsingin Kaupunginteatterin näytelmästä Omaksi kuvakseen.
Oskari antaa urastaan kiitokset teatterinjohtaja Asko Sarkolalle. – Hän näki potentiaalini ja sanoi, että nyt pistetään pojalle löysät housuun ja katsotaan, mihin hän pystyy.  Kuva on vuodelta 2007 Helsingin Kaupunginteatterin näytelmästä Omaksi kuvakseen.

Oskari Katajisto mediamyllytyksen jälkeisestä ajastaan: Olo kuin tiskirätillä!

Mainos
Mainos päättyy

Ennen leppoisia eläkepäiviä on Oskarilla kuitenkin vielä suunnitelmia takataskussaan.

Oskarilla on päätyönsä lisäksi myös muita projekteja. – Luen äänikirjoja, lisäksi olen ensi kesänä mukana kesäteatterissa.
Oskarilla on päätyönsä lisäksi myös muita projekteja. – Luen äänikirjoja, lisäksi olen ensi kesänä mukana kesäteatterissa.

– Tässä on tulossa vielä aikamoisia juttuja, perästä kuuluu. Olen ajatellut, että kerran vielä nousen kuin Feeniks-lintu tuhkasta. Teen vielä sen viimeisen karjaisun, että älkää unohtako.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan