No nyt on Kiira Korvella ilmeet! Riekkui ja irvisteli terassilla - katso hulvaton video!
Ex-taitoluistelija Kiira Korpi on ollut viime päivinä otsikoissa, kun hänen Ehjäksi särkynyt -elämäkertateoksensa julkaistiin. Kaunotar täytti keskiviikkona (26.9.) myös pyöreät 30 vuotta.
New Yorkissa asuva Kiira on viime aikoina bongattu toistuvasti Helsingin katukuvasta.
Seiskan paparazzi bongasi Kiiran sunnuntaina (23.9.) julkkistenkin suosimasta Cafe Succés -kahvilasta Helsingin Ullanlinnasta. Hän selosti ystävättärelleen jotakin todella kiivaasti.
Kahvittelun lomassa Kiira innostui vääntelemään kauniita kasvojaan. Neitonen tehosti kertomustaan irvistelyllä sekä venytti kasvojaan sellaisiin ilmeisiin, ettei hänen ole aiemmin näin nähty toimivan.
Kiiralla oli seuraavalla viikolla sekä isot synttärit että kirjansa julkistamistilaisuus Helsingissä, joten saattoi olla, että hän puhua pulputti tulevasta, ja tärkeä tilaisuus jännitti häntä.