Luokkakokous-tähdet Jaajo, Aku ja Sami: uusi miljoonabisnes?!

Luokkakokous-tähdet Jaajo, Aku ja Sami: uusi miljoonabisnes?!
Luokkakokous-tähdet Jaajo, Aku ja Sami: uusi miljoonabisnes?!
Mainos
Mainos päättyy

Luokkakokous-leffan pääosanäyttelijät Jaajo Linnonmaa, Sami Hedberg ja Aku Hirviniemi ottivat liioittelematta toistasataa yhteiskuvaa faniensa kanssa. Hyvinkään Villatehtaan pihalla kävi kuhina viime viikon torstaina (12.5.) , kun Luokkakokous 2: Polttarit -elokuvan avustajat keräilivät selfie-kuvia leffan tähtien kanssa.

Jaajo, Sami ja Aku ovat tahoillaan todella kiireisiä, jopa miljoonia pyörittäviä bisnesmiehiä, joten kuvausten järjestäminen on edellyttänyt runsaasti kalenterisulkeisia.

– Yritimme ennen kuvauksia tavata useankin kerran. Taisimme nähdä vain kahdesti, ja molemmilla kerroilla pääsimme käsikirjoituksen kanssa vain puoliväliin. Sitten piti jo jonkun lähteä, Aku sanoo.

Kuvausten aikana herrat asuivat kämppiksinä Hämeenlinnan Vanajanlinnassa, jonne elokuvakin huipentuu. Iltaisin he juonivat yhteisiä bisneksiä. Timanttisen suosikkikolmikon käsissä tv-ohjelmat ja elokuvat tahkoavat tuohta ja rikkovat ennätyksiä, joten olettaa saattaa, että yhteisbisneksessä pyöriteltäisiin miljoonia euroja.

– Olemme kaikki eri aloilla, joten puhumme paljon kokemuksistamme yrittäjinä. Olemme punoneet muutamia yhteisiä bisnesjuonia yön pikkutunteina. Saa nähdä, mitä muuta tästä syntyy kuin elokuva, Jaajo vihjailee.

Mainos
Mainos päättyy

Lue koko juttu ja katso hauskat kuvat tänään ilmestyneestä Seiskasta!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan