Kuva lentokentältä! Romanssihuhujen pyörteissä olevat Sami Kuronen ja Jenni Alexandrova yhteisellä luksuslomalla!

Seiska kertoi viime viikolla, että Radio Aallon aamulähetystä juontavat Jenni Alexandrova, 39, ja Sami Kuronen, 46, olivat yhteisellä lomamatkalla Teneriffalla. Myös molempien lapset olivat matkalla mukana.
Seiskan lukija oli Jennin ja Samin kanssa samalla TUI:n lomalennolla toissa viikon lauantaiaamuna.
– Näin heidät jo lentokentällä, he liikkuivat siellä yhdessä. He kävivät ostoksilla tax free -myymälässä ja sen jälkeen menivät viinilasilliselle.
Lentokoneessa seurue istui lähekkäin muutaman penkkirivin päässä toisistaan.
– Jenni ja Sami menivät jopa vessajonoon yhdessä, lennolla mukana ollut silminnäkijä naurahtaa.

Sami Kuronen ja Jenni Alexandrova suhdehuhujen keskellä – näin kaksikko vastasi uteluihin!
Teneriffan kentälle päästyään seurue odotti laukkuja yhdessä. Matkatavaransa saatuaan he lähtivät samanaikaisesti pois.
– Näytti ihan siltä kuin he olisivat olleet perheenä liikkeellä. He huomasivat, että ihmiset katsovat, ja vaikuttivat siitä vaivaantuneelta.
Seiskan saamien tietojen mukaan seurue majoittui viiden tähden Riu Palace Tenerife -luksushotelliin.
Sekä Jenni että Sami ovat jakaneet lomaltaan ahkerasti kuvia Instagramin tarinat-osiossa. Liekö koronavirus iskenyt hotellin myyntilukuihin, sillä eräässä tarinassaan Jenni hämmästelee paikan hiljaisuutta.
– Täällä on nyt viikko aikaa nautiskella! Ihmetyttää, kun on niin rauhallista, illallisellakin oli vain muutama pariskunta. Ja tänne altaalle mahtuisi satoja ihmisiä, ja on vaan joku kymmenen, Jenni äimistelee.
Suhdehuhujen pyörteissä olevat työkaverit ovat julkisuudessa kertoneet olevansa vain hyviä ystäviä.
Jenni seurusteli useita vuosia juontaja Jussi Heikelän, 44, kanssa, ja he erosivat viime syksynä.

Sami Kuronen puolestaan seurusteli kahden vuoden ajan vuoden 2017 Miss Suomen Michaela Söderholmin, 28, kanssa. He erosivat vuodenvaihteessa.
