Kohukaunotar Suvi Pitkänen, 32, oli viime viikonloppuna dj:nä espoolaisessa Bar Casanova -baarissa.
Baarikansan mukaan Suvi ei toiminut illan aikana ammattimaisesti, ja moni kävikin antamassa hänelle palautetta.
– Hän oli tosi epäkohtelias asiakkaita kohtaan. Hän lopetti soittamisenkin puolta tuntia ennen kuin piti, Casanovasta kauhistellaan.
Lue myös: Juomat rinnuksille! Povipommi Suvi Pitkänen nukahti baariin – paljonkertova kuva!

Opiskelijaksi
Heinäkuussa Suvi kertoi Seiskalle, että hänen kauneusyrityksensä talousvaikeudet olivat viedä voimat kokonaan.
– Kaikki paska tuli niskaan samaan aikaan, Suvi tilitti heinäkuussa.
Lue lisää: Kohukaunotar Suvi Pitkänen avautuu rankasta keväästä: ”Kaikki paska tuli niskaan samaan aikaan!”
Suvi suunnittelee kuitenkin uutta uraa.
– Aloitan radiotoimittajalinjalla Laajasalon opistossa Helsingissä. Minusta tulee täyspäiväinen opiskelija, hän kertoi heinäkuussa.
– Olen aina ollut vähän sellainen taiteilijaluonne ja luova tyyppi. Nyt minulla on sellainen olo, että pääsen toteuttamaan itseäni.
Lue lisää: Kohukaunotar Suvi Pitkänen hyppää yrittäjästä opiskelijaksi – ”Halusin ottaa välivuoden elämästäni!”
