IS: Mikael Granlund ja Emmi Kainulainen saavat vauvan!

Jääkiekkoilija Mikael Granlund ja muotisuunnittelijana, kuvataiteilijana ja mallina tunnettu Emmi Kainulainen odottavat ensimmäistä lastaan.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Ilta-Sanomat.
– Vahvistamme tietonne, olemme kihloissa ja vauva on tulossa. Enempää emme halua yksityiselämäämme avata, pariskunta kommentoi IS:lle.
Kuutisen vuotta yhdessä ollut pariskunta asuu virallisesti Minneapolisissa, sillä Mikke tienaa elantonsa NHL:ssä Minnesota Wildin riveissä. Kyyhkyläisillä on kuitenkin lemmenpesä myös Suomessa, sillä Mikke omistaa hulppean kattohuoneiston aivan Helsingin ydinkeskustan kupeessa sijaitsevasta arvotalosta.
LEIJONAT-KAPTEENI MIKAEL GRANLUND HANKKI HUIMAN MILJOONAKÄMPÄN – KATTOHUONEISTO KESKELLÄ HELSINKIÄ!
Tulevan vauvan lisäksi perheeseen kuuluu tennistähti Rafael "Rafa" Nadalin mukaan nimensä saanut ranskanbulldoggi.
Emmi on viime aikoina julkaissut sosiaalisessa mediassa hyvin varovaisesti kuvia itsestään. Viime viikolla julkaistussa otoksessa hän peittää vatsanseutunsa taktiksesti käsilaukullaan.
Mikke sai viikonloppuna tililleen NHL-uransa 400:nnen ottelun.