Seiska uutisoi hiljattain Miss Suomi -finalisti Erika Helinin kokemasta vääryydestä helsinkiläisravintolan naistenhuoneessa. Jyväskyläläiskaunotar joutui viime viikon torstaina (7.3.) käsittämättömän törkeän käytöksen ja hipelöinnin uhriksi, kun täysin tuntematon nainen kävi häneen käsiksi.
Selkkaus sattui ravintola Memphisin 10-vuotissynttäreillä. Erikan asioidessa naistenhuoneessa varttuneempi naishenkilö teki tempun, jonka Erika muistaa loppuelämänsä.
– Yhtäkkiä tämä täysin tuntematon nainen tarraa sormillaan vatsastani kiinni ja toteaa, että tämä on kyllä läskiä, Erika kertaa järkyttyneenä Seiskalle.
Lue lisää: Missikaunotar Erika Heliniä ahdisteltiin naistenhuoneessa – tuntematon haukkui ja tarrasi vatsaan!
– Sitten hän tulee hyvin lähelle kasvojani ja kysyy, olenko täyttänyt itse huuleni, kun ne ovat niin ryppyisen näköiset.
Seiskan kuvaaja ikuisti Erikan samaisen illan aikana. Kuten kuvasta näkyy, huomio ei missään nimessä kiinnity väitettyihin vatsamakkaroihin, vaan jyväskyläläisen kauniiseen hymyyn ja hehkeään yleisolemukseen, jonka kruunaavat tyylikkäät, mustat pitsiliivit.
