Kohuotsikoissa viime aikoina kuohunut laulaja Erika Vikman, 27, päätti toissa viikon sunnuntaina karistaa kotimaan pölyt kannoiltaan.
Hänen ja musiikkineuvos Dannyn eroa on puitu lehdissä, ja viime viikolla Seiska paljasti todellisen jymyuutisen Erikan sutinoista näyttelijä Ilkka ”vara-Danny” Koivulan kanssa.
– Erika matkusti aamulaivalla Tallinnaan. Pinkkiin tekoturkikseen sonnustautunut laulajatar piti eloisalla käytöksellään huolen, että koko laiva huomasi hänen olevan kyydissä, Seiskalle hekotellaan.

Syntisten pöytä -hitin tehneen Erikan seurassa oli tumma mies, joka oli pukeutunut huolitellusti ja sonnustautunut suositusten mukaisesti koronamaskiin. Laivamatkustajat ehtivät jo arvella, että kyseinen mies on Erikan uusi rakas, mutta näin asia tuskin on. Mies nimittäin tunnistettiin vaatesuunnittelija Mert Otsamoksi, joka on puhunut avoimesti homoseksuaalisuudestaan.

Lue myös: Danny täräyttää suoran mielipiteen väleistään Erika Vikmaniin: ”En tiedä, onko se enää ystävyyttä!”
Vauhdikkaan maihinnousun jälkeen Erika ja Mert kirjautuivat tallinnalaiseen kylpylähotelliin. Seurueessa oli myös laulajatähti Nisa Soraya, joka aikoinaan seurusteli Dannyn kollegan Markku Aron kanssa.
