Idols -laulukilpailusta julkisuuteen noussut laulaja Hanna Pakarinen ja hänen muusikkomiehensä Risto Niinikoski ovat saaneet perheenlisäystä.
KATSO MYÖS: HANNA PAKARINEN ESITTELI UPEAA RASKAUSVATSAANSA - JULKKISYSTÄVÄT RIENSIVÄT IHASTELEMAAN: "SÄ OOT UPEE!"
Onnelliset vanhemmat julkaisivat viikonloppuna valokuvan uudesta tulokkaasta sosiaalisessa mediassa.
- Matkalla kotiin ja kohti aivan uutta elämää. Miun elämäni miehet. Koko perhe voi hienosti ja siitä iso kiitos kuuluu Jorvin Sairaalan mielettömälle henkilökunnalle, Hanna kirjoittaa Instagramissa useiden sydän-hymiöiden kera.
Suojelevat vauvan yksityisyyttä
Viime vuonna avioitunut pariskunta aikoo ilmeisesti suojella pienen poikavauvansa yksityisyyttä, sillä molemmat ovat peittäneet vauvan kasvot somea varten.
- Matkalla kotiin pikkumiehen kanssa. Merkittävä päivä. Perhe voi erinomaisesti ja rakkautta on paljon ilmassa, puolestaan Risto kirjoittaa valokuvan yhteyteen.
Kärsi raskausajan diabeteksesta
Hanna kertoi huhtikuussa sairastuneensa raskausajan diabetekseen, joka todettiin jo 13. raskausviikolla.
− Olen elänyt asian kanssa pitkään, jo usean kuukauden ajan. Pohdin, kerronko tästä vasta synnytykseni jälkeen. Olen jo sen verran pitkällä, että voin tästä kertoa. Näillä näkymin tämä menee hyvin loppuun asti, Hanna kertoi vlogivideollaan YouTubessa.