Ex-missi Pia Lamberg lyttää tosi-tv-ohjelmat: ”Palkkiot eivät vastaa kuvauksiin tuhrautuvaa aikaa!”

Pia Lamberg lyttää tosi-tv-ohjelmat.
Mainos
Mainos päättyy

Yhdysvalloissa asuva ex-missi Pia Lamberg, 28, on kouluttautunut personal traineriksi ja kertoo saaneensa jo hyvin asiakkaita.

– Minulla on sopivan pieni joukko ihmisiä, joita valmennan. Se ei ole pelkkää treeniä, vaan kokonaisvaltaista hyvinvoinnin edistämistä. Ruokavaliota, stressitasoa, unenlaatua, kehonhuoltoa… Pia luettelee.

Tyrmäävät kuvat! Pia Lamberg pakeni Los Angelesin arkea Itä-Suomen luontoon – mies jäi USA:han

– Olen saanut hyvän rytmin elämääni. Valmennuksiin menee oma aikansa, mutta minulle jää myös aikaa tehdä mallikeikkoja ja -kuvauksia sekä nauttia vapaa-ajasta.

Pia haaveilee hyvinvointiretriitin järjestämisestä Suomessa, sillä kyselyjä on tullut. Nettivalmennuksiin hän ei ryhdy, vaan haluaa keskittyä yksilöihin.

Mainos
Mainos päättyy

Mallikaunotar Pia Lamberg pohtii yhteistä tulevaisuutta Keith-rakkaansa kanssa – ”Sormus ei killu sormessa!”

– Suomalaisiin tosi-tv-ohjelmiin minua on myös pyydetty paljon. Olen kieltäytynyt järjestäen niistä kaikista. Niistä saatavat palkkiot eivät vastaa kuvauksiin tuhrautuvaa aikaa, ja harkitsen aina tarkkaan, mihin kannattaa lähteä mukaan.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Ex-missi Pia Lamberg lyttää tosi-tv-ohjelmat: ”Palkkiot eivät vastaa kuvauksiin tuhrautuvaa aikaa!”