Elämänpeli-Jonne heitti ensimmäisen keikkansa - katso video! Festareilla käsittämätön suosio
Temptation Island Suomi -sarjasta tutuksi tullut Jonne Sahanen heitti ensimmäisen keikkansa Helsingin Kaivohuoneella alkuviikolla.
Mr. Elämänpeli -nimellä musiikkia työstävä Jonne on nauttinut kesällä festareista ja naisten huomiosta. Temptation Island Suomen päätyttyä hänet tunnistetaan missä ikinä hän kulkeekaan.
− Raumanmeren juhannuksessa fanikuvapyyntöjä tuli noin 4 500. Mr. Elämänpeli puree ihmisiin, Jonne kertoi Seiskalle.
TIS-tähden lisäksi Elämänpeli-kappaleella kuullaan myös Touko-nimistä artistilupausta. Ensimmäinen keikka oli hänelle erityisen jännittävä.
− En ole laulanut livenä koskaan aikaisemmin. Minulla on Konala Productions -levy-yhtiö, ja halusimme tehdä jotain uutta. Otimme Jonneen yhteyttä, että haluaisiko hän tehdä kanssamme biisin. Pohdimme siihen jotain vierailijaa, ja minä sitten lähdin siihen mukaan. Ja tässä ollaan, Touko sanoi.