Cheekin salarakas Beata Papp on MM-tason taitoluistelija - kilpaili Kiira Korven kanssa!

Torstaina (22.3.) ilmestynyt Seiska kertoi, että räppäri Cheek ja missikaunotar Beata Papp ovat viihtyneet hyvin yhdessä viime vuoden lopusta lähtien.
Cheek iski superseksikkään Miss Suomi -finalistin Beata Pappin: kuukausien salasuhde!
Beata osallistui Miss Suomi -kilpailuun vuonna 2017, mutta ei sijoittunut kolmen parhaan joukkoon.
Taitoluistelun ystäville Beata on tuttu, sillä kaunotar on ennen missikisoihin osallistumistaan niittänyt menestystä jäällä MM-tasolla. Hän kilpaili samaan aikaan muun muassa Kiira Korven kanssa.

Miss Suomi -finalisti: Edustin Suomea taitoluistelun MM-kisoissa!
– Sijoituin toiseksi senioreiden SM-kilpailuissa. Junioreiden SM-kilpailuissa ja Pohjoismaiden mestaruuskilpailuissa voitin kultaa, sekä olin mukana junioreiden MM-kisoissa, Beata kertoi Seiskalle aiemmin.
Beata asui ja treenasi Kanadassa Vancouverissa, missä hänen perheensä asuu edelleen. Beatan äiti on taitoluisteluvalmentaja Ulla Papp ja isä kauneuskirurgi. Myös Beatan sisarukset ovat taitoluistelijoita.
Beataa ei kuitenkaan nähdä enää taitoluistelun arvokilpailuissa.
– Lopetin taitoluistelun puolitoista vuotta sitten, sillä parhaat vuodet olivat jo menneet, ja muut asiat alkoivat kiinnostaa. Kilpailu-urani jälkeen olen luistellut näytöksiä Karibian-risteilyillä.