60 vuotta täyttänyt Tommi Läntinen aloitti uuden harrastuksen – ”Halusin olla perse pystyssä muiden joukossa!”

Tommi Läntinen aloitti harrastuksen.
Mainos
Mainos päättyy

Selviytyjät-sarjassa mukana oleva muusikko Tommi Läntinen julkaisi elokuussa Ääretön ikävä -elämäkerran, jossa kertoi avoimesti uransa ylä- ja -alamäistä sekä yksityselämänsä kiemuroista. Siviilielämää ovat varjostaneet uskottomuus ja alkoholismi.

– Niistä puhuminen on tuntunut hyvin kiusalliselta ja samalla vapauttavasta. Se on ollut hyvin raakaa terapiaa, Tommi kertoo.

”Pelotti hirveästi!” Muusikko Tommi Läntinen sairastui vakavasti Portugalissa – ”Viikkoon en kävellyt!”

Tommi aloitti viime vuonna jooga- ja ryhmäliikuntatunneilla käymisen, koska halusi olla osa isoa ryhmää.

Tommi harrastaa joogaa ja ryhmäliikuntaa. – Olen ollut aina liikunnallinen, mutta painoa tuli lisää.
Tommi harrastaa joogaa ja ryhmäliikuntaa. – Olen ollut aina liikunnallinen, mutta painoa tuli lisää.
Mainos
Mainos päättyy

– Julkinen ammatti eristää helposti muista ihmisistä, mutta halusin olla joogatunneilla perse pystyssä muiden joukossa. Pyrin elämään hyvin tavallista elämää, enkä välttele julkisia paikkoja.

Kirjan julkaissut Tommi Läntinen myöntää: Petin enemmän kuin laki sallii!

Kirjassa hän kuitenkin avautuu herkästä puolestaan.

– Se on osa persoonaani ja itsetuntojuttu. Olen ollut lapsesta lähtien herkkä poika. Riittämättömyyden tunne on kuitenkin vähentynyt iän myötä.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan