200 vierasta! Liikemies Topi Sukarilla ja Nadja-rakkaalla todelliset ökyhäät – ”Voivat maksaa enemmän tai vähemmän!”

Topi ja Nadja avioituvat heinäkuussa.
Mainos
Mainos päättyy

Liikemies ja Ideaparkin pääomistajan Toivo ”Topi” Sukarin, 65, ja hänen kihlattunsa Nadjan heinäkuun puolivälissä järjestettäviin häihin on saapumassa kaikkiaan noin 200 vierasta. Häiden valmisteluista vastaa suunnittelija, joka järjesti vuonna 2016 F1-kuski Valtteri Bottaksen hääjuhlan.

Nadja on paljastanut, ettei hänen päällä nähdä kokovalkoista hääpukua. Hän on antanut vastuun puvusta italialaiselle suunnittelijalle.

Rakastavaiset menevät naimisiin heinäkuussa Turun Tuomiokirkossa ja järjestävät jatkot Turun linnan kuningassalissa.
Rakastavaiset menevät naimisiin heinäkuussa Turun Tuomiokirkossa ja järjestävät jatkot Turun linnan kuningassalissa.

Topi Sukarin ja Nadja rakkaan hääsuunnitelmiin muutos: ”Katsoimme kuviot uusiksi!”

Kyseessä ei ole pienen budjetin häät, sillä Nadjalle viime juhannuksena hankittu kihlasormus maksoi jo 20 000 euroa.

Mainos
Mainos päättyy

– Häät voivat maksaa enemmän tai vähemmän. Tärkeintä on tehdä päivästä ikimuistoinen, Topi kertoi Seiskalle aiemmin.

Topi ja kazakstanilaissyntyinen Nadja tutustuivat keväällä 2016.
Topi ja kazakstanilaissyntyinen Nadja tutustuivat keväällä 2016.

Topi oli naimisissa aiemmin Eevan kanssa 32 vuotta. Parin liitto päättyi avioeroon vuonna 2010. Myös kazakstanilaissyntyiselle Nadjalle tuleva avioliitto on toinen.

Nyt on muhkeaa! Tässä on Toivo Sukarin nuoren fitness-rakkaan yli 20 000 euron kihlasormus – kuva!

Täysin ongelmitta Topin ja Nadjan suhde ei kuitenkaan alkanut, vaan epäilijöitä on riittänyt Topin perhepiiristä lähtien. Poikkisanoja on herättänyt niin Nadjan fitness-tausta kuin ulkomaalainen syntyperä.

– Olen aina ollut erilainen ja erikoinen, enkä edes odottanut riemullista vastaanottoa, Nadja kertoi aiemmin.

Kaksikko ei ole kuitenkaan antanut vastustuksen vaikuttaa suhteeseen.

Mainos
Mainos päättyy

– Rakkauttamme ei tuhoa kukaan, Topi vakuutti.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan