Ohhoh, tällaisella kuvalla Playboy-lehti muisti someseuraajiaan naistenpäivänä - sai aikaan palautemyrskyn!

Playboy
Mainos
Mainos päättyy

Hugh Hefnerin perustama miesten lehti Playboy muisti someseuraajiaan kansainvälisen naistenpäivän kunniaksi nakukuvalla, joka sai varsinaisen palautemyrskyn.

Tätä mieltä julkkikset ovat naistenpäivästä - Mariskalta väkevä kannanotto: "Äijät ovat rentoja rahapusseja ja muijat valittavat"

Playboyn Instagramissa julkaisemassa otoksessa poseeraa 12 naista pelkät mustat korkokengät jaloissaan. Playboylla on Instagramissa 9,8 miljoonaa seuraajaa, joten mielipiteitä kuvavalinnasta mahtui kommenttiosioon puolesta ja vastaan.

Arkistovideo: Playboy-äiti Susanna Tannin rohkeat poseeraukset

Mainos
Mainos päättyy

Osa kehui kuvaa tyrmäävän upeaksi, ja osa kritisoi runsain sanakääntein.

- Missä ovat kaikki muun väriset? Tämä ei ole tarpeeksi monipuolinen minulle, tuhahtaa eräs englanniksi.

- Nämä tytöt ovat upeita, mutta missä ovat tummat kuningattaret? kyselee toinen.

- On kansainvälinen naistenpäivä, mutta ette löytäneet tummaihoista leikkitoveria, ihmettelee kolmas.

- Missä on lihavat naiset? tiedustelee neljäs.

Kohudokumentti Playboysta: Naisten painajaiset Hugh Hefneristä heräsivät henkiin - "Minä varoitin heitä siitä"

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan