Britney Spears uhkaa siskoaan Jamie Lynniä oikeudella – taustalla laulajaa halventava markkinointikampanja

Britney Spears
Mainos
Mainos päättyy

Laulaja Britney Spears, 40, vapautui isänsä Jamie Spearsin holhouksesta 13 vuoden jälkeen viime marraskuussa. Pitkään jatkuneen taistelun jälkeen Britney ei ole säästellyt sanojaan puhuessaan perheestään. Etenkin pikkusisko Jamie Lynn, 30, on ollut Britneyn raivon kohteena tämän julkaistua Things I Should Have Said -elämäkertansa viime viikolla. Kirjassa käsitellään paljon Britneyn elämää ja haasteita.

kirja
Jamie Lynn Spears on sanonut, ettei hänen kirjansa kerro Britneystä. 240-sivuisessa kirjassa Britney mainitaan nimeltä 192 kertaa. Sana sisar esiintyy kirjassa 156 kertaa.

Raju riita puukosta! Britney Spears tulistui pikkusiskonsa Jamien paljastuskirjasta

Britney on lähettänyt asianajajansa välityksellä ilmoituksen, jossa hän sanoo haastavansa Jamie Lynnin oikeuteen, mikäli tämä jatkaa valheellisten väitteiden levittämistä.

– Väärän tai valheellisen tiedon esittäminen julkisesti on väärin, etenkin kun se on tehty kirjan myynnin edistämiseksi. Se on myös mahdollisesti laitonta ja kunniaa loukkaavaa, kirjeessä sanottiin.

Mainos
Mainos päättyy

– Olet kertonut, ettei kirjasi kerro Britneystä. Britney luottaa sanaasi, ja siten vaadimme sinua lopettamaan Britneyn halventamisen markkinointikampanjasi aikana. Mikäli et lopeta sitä ja loukkaat Britneyä, on hänen harkittava oikeustoimiin ryhtymistä.

Holhouksesta vapauduttuaan Britney on ottanut vapaasta elämästään kaiken ilon irti. Laulaja on muun muassa kertonut haluavansa lisää lapsia. Holhouksen alaisena Britneyllä oli kierukka. Laulaja poistatti sen heti holhouksensa päätyttyä. Britneyllä on 15- ja 16-vuotiaat pojat avioliitostaan Kevin Federlinen kanssa. Aviopari erosi vuonna 2006.

siskot
Britneyn armottomat kommentit somessa ovat aiheuttaneet huolta Jamie Lynnin perheelle, sillä tähden ihailijat ovat lähettäneet heille tappouhkauksia.

Hieman ennen joulua Britneyn nykyinen kihlattu, malli Sam Asghari kertoi viihdesivusto TMZ:n paparazzille pariskunnan keskittyvän jouluna lapsentekopuuhiin. Saa nähdä, toteutuuko Britneyn toive uudesta lapsesta lähitulevaisuudessa.

Britney Spears paljasteli jälleen – nämä peppukuvat keräsivät yli miljoona tykkäystä

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan