Onko Bumtsibum Suomen tv-historian pahin rimanalitus? Tässä ovat telkkarikevään topit ja flopit!

Kalle Lindroth
Mainos
Mainos päättyy

Bumtsibum-musiikkiohjelma uudistui täysin tänä keväänä, kun suosikkijuontaja Marco Bjurströmin saappaisiin hyppäsi Kalle Lindroth. Samalla ohjelman tunnus ja kulissit laitettiin uusiksi, eikä se kannattanut.

Ohjelman avausjakso keräsi huimat 906 000 katsojaa keskimäärin, mutta sen jälkeen katsojat ovat kaikonneet kuin tuhka tuuleen. Maikkarin lauantai-iltana parhaaseen katseluaikaan nähtävä Bumtsibum ei yllä kanavan top20-listalle, joten katsojia viime lauantain lähetyksellä oli alle 268 000.

Riku Nieminen

Takavuosien suosikkiohjelma Heikoin lenkki teki paluun tänä keväänä Nelosen maanantai-iltoihin. Riku Niemisen luotsaaman viihdeohjelman keskikatsojamäärä on ollut 400 000 molemmin puolin.

Ohjelman suosio ei ole laantunut juontajavaihdoksen myötä, joten Heikoin lenkki saa varmasti jatkoa myöhemmin.

Mainos
Mainos päättyy
Jaajo Linnonmaa

Vuosi sitten keskikatsojamäärä oli miljoonan kieppeillä, kun se nyt on parisataatuhatta pienempi. Se on silti Nelosen katsotuin ohjelma.

Aki Palsanmäki

Menossa on jo kuudes kausi.

Supertähdet
Vain elämää
TTK
Mainos
Mainos päättyy
Puoli seitsemän
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan