Hitlist-ohjelmaa juontava Esko Eerikäinen myöntää: ”Uskottavuuteni on ollut koetuksella!”

Esko Eerikäinen juontaa Hitlist-ohjelmaa.
Mainos
Mainos päättyy

Radio Novan juontaja Esko Eerikäinen, 46, loistaa päätähtenä yhdessä ex-missi Shirly Karvisen, 26, kanssa uudessa Hitlist-musiikkiohjelmassa, joka alkoi perjantaina Maikkarilla.

Eskon tie radioon ja televisioon on ollut pitkä ja kivinen. Monissa reality-ohjelmissa keitetty Esko on joutunut todistamaan juontajalahjakkuutensa jopa normaalia enemmän kuin tavallinen työnhakija. Lahjakkuutta mieheltä löytyy, sillä Eskon juontama Radion Novan keskipäivälähetys on kaupallisten kanavien suosituin.

Shirly ja Esko olivat kilpailijoiden suosittua selfieseuraa.
Shirly ja Esko olivat kilpailijoiden suosittua selfieseuraa.

Esko Eerikäinen loistaa uutuusohjelman päätähtenä – Victoria-tyttäreltä napakka ohje: ”Älä sitten kiroile!”

– Kahden viime vuoden aikana otsassani ei ole ollut leimaa omasta reality-menneisyydestä. Uskottavuuteni on ollut koetuksella jonkun asian takia, mitä olen joskus tehnyt. En kadu mitään, sillä ilman niitä asioita en olisi tässä tällä hetkellä.

Mainos
Mainos päättyy

– Minusta on hyvä, että olen päässyt tekemään monipuolisia asioita.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan