Viikon Kääk-juorut: Syrjäyttikö tämä missikaunotar Henna Peltosen?

Tiia Aalto ja Henna Peltonen
Mainos
Mainos päättyy

Henna Peltonen on nähty viime aikoina Dr. Albanin taustalaulajana. Nyt tilanne on muuttunut, sillä luomumissinä tunnettu Tiia Aalto on laulanut jo useamman kerran ruotsalaisartistin taustalla.

– Tiia on ollut muun muassa Israelissa, mutta samaan aikaan Henna oli Sastamalassa. Onko siis Tiia syrjäyttänyt missiemonsa, keikkakansa kyselee.

Henna Peltosen luomumissikisa tauolle – kohukaunotar yllättää nyt museo-oppaana

Tiia Aalto
Mainos
Mainos päättyy
Sami Toiviainen

Sami Toiviainen sai Seiskan vinkkipuhelimen pärisemään tultuaan valituksi Bachelor Suomi -ohjelmaan.

– Hän on tuttu näky Helsingin yöelämässä ja tunnettu siitä, että naisseuralaiset vaihtuvat tiheään tahtiin. Onnistuukohan joku kesyttämään Helsingin tunnetuimman yökiitäjän, Seiskalle supatellaan.

Sami Hedberg

Tässä ovat uudet Bachelor Suomi -ohjelman poikamiehet

Sami Hedberg joutui keskelle lentopainajaista, kun Finnairin Espanjan-lennolla vessat täyttyivät puolessa välissä lentoa.

Remu
Mainos
Mainos päättyy

– Sami suhtautui tilanteeseen rauhallisesti, vaikka moni muu tuskaili hätänsä kanssa, kanssamatkailijat kertovat.

Mitä ihmettä? Sami Hedberg hämmentää kadulla

Remu Aaltonen
Miikka

Remu Aaltonen bongattiin Teneriffalta, missä hän juhli 75-vuotissynttäreitään. Rocklegendan liikkuminen on ollut viime vuosina haastavaa, joten hän on turvautunut pyörätuoliin.

– Remulla oli myös kävelykeppi mukana, joten hän edelleen etenee myös omin jaloin, Teneriffalta todetaan.

Remu Aaltosen mukaan nykypäivä on synkkä, tumma ja pilvinen – näin Hurriganes-legenda piristää mieltään

Mainos
Mainos päättyy
Juha-Pekka Mikkola

Ensitreffit alttarilla -sarjassa hurmannut kouvolalainen Miikka on löytänyt uuden rakkaan.  Miikan kulta asuu Espoossa.

– He ovat olleet yhdessä jo ainakin jo joulun ja uudenvuoden, joten suhdesutina on täyttä totta, Seiskalle sanaillaan.

Juha-Pekka Mikkola

Seiska tavoitti kauniin blondin, mutta hän ei ollut halukas kommentoimaan rakkausasioitaan. Tosi-tv-sarjassa Miikka ja hänen tuolloinen vaimonsa Henni esiintyivät umpirakastuneina, mutta tv-kameroiden sammuttua rakkauskin lopahti.

Ensitreffit alttarilla -pari Miikka ja Henni ilmoittivat eronneensa syksyllä – Henni muutti jo kesällä toiseen kaupunkiin

Helsinkiläisravintolan asiakkaat bongasivat Salkkareistakin tutun Miikan eli näyttelijä Juha-Pekka Mikkolan astelemasta Juttutuvan baariin kauniin blondin kanssa.

– Samalla taisi paljastua Juha-Pekan musiikkimaku, sillä Juttutuvassa esiintyi tuona iltana kantribändi, muut kantrifanit kertovat.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan