”Teen tällä nyt miljoonan voiton” Rikkaat ja rahattomat -tähti Henry Aflecht on bisnesmies henkeen ja vereen

Henry Aflecht
Mainos
Mainos päättyy

Suomalaismiljonääri Henry Aflechtin, 49, hulppea huvila Espanjassa on kokenut kuluneena vuotena täydellisen muodonmuutoksen.

Rikkaat ja rahattomat -ohjelmastakin tuttu Henkka on tuottanut 1990-luvulla Speden spelejä ja Kymppitonnia, juontanut muun muassa Costalaiset- ja apaalla-ohjelmia, työskennellyt Helsingissä portsarina ja turva-alalla sekä pyörittänyt Radio Finlandiaa Aurinkorannikolla. Hän myös harrastaa virtuaalivaluuttojen treidausta.

Suomalaismiljonääri poltti rahaa ja pinnansa – Henry Aflechtin ökyvillan remontti räjähti käsiin

Henry osti valkoiseksi rapatun kivitalon Mijasista 2017. Talossa on asuinneliöitä vajaa 300, ja tontilla on kokoa 2 600 neliötä. Remontissa neliöitä tuli noin 50 lisää: olohuoneen kaareva seinä suoristui, ja lasitettu terassi on viileinä talvipäivinä mukava. Työhuoneen viereen rakannettiin tilava kattoterassi.

Mainos
Mainos päättyy
– Olen hemmetin tyytyväinen nyt, miljonääri-isäntä virnistää syystäkin ylpeänä.
– Olen hemmetin tyytyväinen nyt, miljonääri-isäntä virnistää syystäkin ylpeänä.

Allasalue kuin loistohotellissa! Rikkaat ja rahattomat -ohjelman Henry Aflecht esittelee uusitun miljoonahuvilansa

Henry on bisnesmies henkeen ja vereen. Remonttihelvetin keskelläkin hän on nähnyt rahanteon mahdollisuuden.

– Mietin kaikkea siltä kannalta, että myyn tämän talon. Teen tällä nyt miljoonan voiton. Uskoisin, että saisin huvilakiinteistöni halutessani kaupaksi yli 2,3 miljoonalla eurolla. Nyt kuitenkin nautin tästä lopputuloksesta ja siitä, että huonekalut ovat paikoillaan ja piha kunnossa, Henry huokaa.

Joka ikinen huonekalu ja koriste on hankittu paikan päältä Espanjasta.
Joka ikinen huonekalu ja koriste on hankittu paikan päältä Espanjasta.

– Kun kuukausien ajan joutuu elämään ilman keittiötä ja kaikki paikat pölyn peitossa, osaa arvostaa siisteyttä ja toimivuutta.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan