Teemu Selänne rahapulassa Suomessa! Joutui lainaamaan luottoystävältään – taustalla raju riita

Teemu Selänne
Mainos
Mainos päättyy

Teemu Selänteen, 52, ja hänen entisen luottoystävänsä, urheilutoimittaja Ari ”Mennu” Mennanderin, 57, rahariitaa käsitellään oikeudessa.

Riidan kohteena on Mennun vaatima 250 000 euron korvaus palkkioista, jotka ovat haasteen mukaan jääneet Teemun kahdelta firmalta maksamatta.

Teemu ja Sirpa Selänne riitelivät yökerhon jonossa - "Kiihkeän kuuloista"

Viime viikolla asiaa Helsingin käräjäoikeuden istuttaessa on paljastunut outoja seikkoja NHL-miljonäärin rahatilanteesta.

Mainos
Mainos päättyy

Vielä kahdeksan vuotta sitten Teemun ja Mennun ystävyys kukoisti. Entinen urheilutoimittaja oli kirjoittanut Teemusta myyntimenestykseksi nousseen elämäkerran Teemu. Kirjaa oli tehty peräti kymmenen vuotta, mutta työ kannatti. Vuoden myydyin kirja tuotti miljoona euroa.

Myöhemmin Mennu alkoi Teemun toimeksiannosta puuhata kirjasta uutta versiota Pohjois-Amerikan markkinoille.

Haikea päivitys! Yökerhojonossa riidelleet Teemu ja Sirpa Selänne avoimina: ”Enää pari viikkoa”

Teemun luottoystävän, kirurgi Ismo Syvähuokon todistus oikeuden viimeviikkoisessa istunnossa oli kylmäävää kuultavaa.

Syvähuoko alkoi ihmetellä, kun Teemu Selänne halusi lainata häneltä rahaa.

Teemu ja Ari
Teemu Selänteen ja Ari Mennanderin ystävyys päättyi repivään rahariitaan.

– Lainasin hänelle ensin satatuhatta euroa ja toisella kerralla 50 tuhatta.

Mainos
Mainos päättyy

Sirpa Selänne ja Teemu poseeravat suomalaisen räppisuuruden kanssa – hehkuttavat Suomen loppukesää

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan