Sonja Aiello avautuu luksuselämänsä kustannuksista – paljastaa myös paheensa: ”Monta kertaa kuukaudessa”

Sonja Aiello, 23, on yksi Suomen menestyksekkäimmistä hyvinvointivalmentajista. Nykyään Sonja myy hyvinvointivalmennuksiaan oma firman kautta, ja kauppa käy hienosti. Viime vuonna perustetun Sa Life Oy:n ensimmäisen tilikauden tulos oli 156 000 euroa.
Sonja Aiello uransa alusta: ”Vuosi oli aika raskas”
Sonja on aina halunnut itse maksaa elinkulunsa, vaikka ne korkeat ovatkin. Vuokra nykyisessä asunnossa on 1 800 euroa, lisäksi hän maksaa autonsa osamaksua 700 eurolla kuukaudessa. Hänellä on myös varaa hemmotella itseään.
Sonja Aiello bisneksestään: ”Periaatteessa myyn itseäni”
– Ripsien kestotaivutuksen sekä kulmien kestopigmentoinnin saan yhteistyön kautta ilmaiseksi. Minulla on kuitenkin sellainen pieni pahe, että tykkään käydä kampaajalla monta kertaa kuukaudessa pesettämässä ja föönauttamassa hiukseni.

– Rakennekynsistäni tai hiustenpidennyksistäni en suostu luopumaan, ja käyn ajoittain suihkurusketuksessa.
Tilaa Seiska tästä!
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.