Paljonkertova video: Seiska löysi Suomesta kadonneen Axl Smithin – kohujuontaja kävi käsiksi paparazziin!

Muun muassa The Voice of Finlandia vuosia juontanut Axl Smith, 39, joutui rajun kohun silmään vuonna 2016.
Paljastui, että tunnettu tv-kasvo oli salakuvannut seksikumppaneitaan, ja vuonna 2017 Axl tuomittiin peräti 30 salakatselusta ja lukuisista kunnianloukkauksista vuoden ja kahden kuukauden ehdollisen vankeuteen.
Julkinen häpeä oli liikaa, ja Axl teki näyttävän katoamistempun. Hän pisti välit poikki kavereihinsa, sulki kaikki sosiaalisen median tilinsä ja muutti pois Suomesta.
Axl on myös vaihtanut nimensä piilottaakseen menneisyytensä. Hänen nimensä on nyt Cas Malek-Smith.
Piiloleikki median kanssa päättyi, kun Seiskan paparazzi löysi kohurikollisen tukholmalaisesta lähiöstä. Samalla paljastui, että Axl on löytänyt uuden kullan keski-ikäisestä balkanilaisesta kaunottaresta.
Uusi nimi ja rakas! Seiska löysi Suomesta kadonneen Axl Smithin

Seiskan paparazzi yllätti Axlin metroaseman laiturilta, mutta ex-juontaja ei ollut juttutuulella. Tunnettu salakuvaaja ei ilahtunut lainkaan, kun paparazzi alkoi kuvata häntä ilman lupaa.
Kun Axl alkuhämmennyksen jälkeen tajusi, että Seiskan reportteri oli tullut tapaamaan häntä, ex-juontaja väänsi kasvoilleen tutun posliinihymyn.
Pinnan alla kuitenkin keitti pahasti, sillä Axl tarttui yhtäkkiä kuvaajan kameraan tunnekuohun vallassa.

– Laita kiinni se, teennäisesti hymyillyt Axl töksäytti ja ryhtyi vääntämään videokameraa pois paparazzin kädestä.
Axl ei onnistunut repimään kameraa paparazzin hyppysistä, joten hän työnsi harmistuneena kädet taskuihinsa ja ryhtyi odottamaan metroa teennäinen hymy suupielessään.

– Mä en kommentoi mitään, Axl toisteli toimittajan kysellessä hänen kuulumisiaan.
Paikalle saapui lopulta metro, jonka uumeniin Axl luikahti puudelinsa kanssa. Tapahtumasarjaa vähän matkan päässä seurannut Axlin balkanilaisrakas meni miehensä perässä metroon.
Seiskalla ei ole tietoa, onko Axl kertonut menneisyytensä möröistä uudelle rakkaalleen. Viimeistään tämän vauhdikkaan kohtaamisen jälkeen Music Television Europen ex-juontajan lienee paikallaan avata hieman taustojaan.
Tilaa Seiska tästä!
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.