Seiska paljasti vuosi sitten Herra Ylpön, 49, ja Julia-rakkaan romanssin. He tapasivat Vain elämää -sarjasta tutun muusikon asuessa vielä Karkkilassa. Pian pikkulinnut kertoivatkin jo tulevasta perheenlisäyksestä.
Nuori perhe asettui Porvooseen, josta pian muuttoauto sujahtikin Tampereelle.
Lue myös: Taloushuolet piinaavat! Vain elämää -tähti Herra Ylppö avautuu Seiskalle
Tampereelta Ylppö ja Julia olivat löytäneet unelmien omakotitalon, jota he alkoivat remontoida mieleisekseen.
– Juuri kun olimme saaneet asunnon valmiiksi, tajusimme sen olevan meille liian pieni. Pienen ihmisen maailmaantulo muutti perheessämme kaiken, Ylppö kertoo.
– Onneksi löysimme heti omakotitalon, jossa on tarpeeksi tilaa.

Lue myös: Herra Ylppö vaihtaa ahkerasti asuntoa – ”Yhdessä muutossa kadotin…”
Kuluneet kaksi vuotta ovat olleet monivaiheisia.
– Vaikka mennyt vuosi on tuonut minulle taiteellisia saavutuksia, ne eivät ole mitään pienokaisen rinnalla.
– Ensimmäinen joulumme tämän lapsen kanssa on ollut täynnä suurta tunnetta. Lisäksi olemme saaneet uusioperheemme rokkamaan. Se on minulle todella tärkeää, ja kiitos tästä kuuluu Julialle. Olen käytännön asioissa täysin kädetön, Ylppö nauraa.
Tilaa Seiska tästä!
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti tästä.
Tuoreimman Seiskan löydät myös kaikista hyvin varustelluista Lehtipisteistä.
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.