Amber Heardin ja Johnny Deppin avioero on yksi Hollywoodin historian likaisimmista.
Ex-pari riiteli oikeusteitse vuosia.
Viimeksi kunnianloukkauskiistan molemmat osapuolet joutuivat oikeudenkäynnin maksumiehiksi, mutta todellinen häviäjä oli Amber. Oikeuden päätöksellä hänen tulee maksaa entiselle aviomiehelleen yli 10 miljoonan euron korvaus, ja Johnnyn ex-vaimolleen kaksi miljoonaa euroa.
Vakuutusyhtiö perääntyi
On epävarmaa, näkeekö Johnny koskaan oikeuden hänelle määräämiä rahoja, sillä Amberin juristit ovat ilmoittaneet asiakkaansa maksukyvyttömäksi. He jäänevät itsekin ilman palkkioitaan.
Näyttelijällä on miljoonavakuutus, jonka hän toivoi kattavan osan Johnnylle maksettavista vahingonkorvauksista.
Vakuutusyhtiö on kuitenkin ilmoittanut voivansa väistää maksun, mikäli Amberin katsotaan syyllistyneen tahalliseen väärinkäytökseen, uutisoi TMZ.
Henkilökohtainen konkurssi ei vapauttaisi Amberia korvausvelvoitteestaan, mutta hän saisi joustoa maksuaikaan.