Meri-rakas sanoi suorat sanat Saara Aallolle – aviopari paljastaa parisuhdehaasteensa: ”Siksi me olemme täällä”

Meri Aalto & Saara Aalto.
Mainos
Mainos päättyy

Laulaja Saara Aalto ja hänen Meri-puolisonsa saapuivat juoksujalkaa torstai-iltana (20.10.) Linnanmäen Peacock-teatterin Huvituttaako-revyyn kutsuvierasiltaan. Se sopi tavallaan kuvaan, sillä kaksikolla on takanaan kiireinen syksy.

– No on ollut kyllä aikamoinen! Olen valmistellut joulukiertuettani, siinä on ollut ihan hulluna hommaa. Tein tänäänkin sitä varten kotona nuotteja, ja sitten juoksin suoraan tänne, Saara puuskuttaa Seiskalle.

Hänen Enkeleitä-joulukonserttikiertueensa käynnistyy 1. joulukuuta Savonlinnasta ja käsittää kaikkinensa 17 paikkakuntaa. Järjestelyistä vastaa kuulemma pitkälti pariskunta itse – mikä ei ainakaan helpota arjen taakkaa.

Saara Aalto teki kovan päätöksen – Meri-puoliso herkistyi missifinaalissa laulajarakkaansa kauniista sanoista: ”Söpö!”

Mainos
Mainos päättyy
Meri ja Saara Aalto saapuivat Linnanmäen Peacock-teatterin Huvituttaako-revyyn kutsuvierasiltaan.
Meri ja Saara Aalto saapuivat Linnanmäen Peacock-teatterin Huvituttaako-revyyn kutsuvierasiltaan.

Saaran mukaan tulevan joulukiertueen erikoisuutena on, että jokaisessa konsertissa kuullaan vierailemassa kunkin konserttipaikkakunnan paikallista lapsikuoroa.

20 vuoden ikäero! Kirsi Ylijoki, 53, kiikutti kolmekymppisen kuvaajamiehensä parrasvaloihin – tältä näyttää ”Imatran Johnny Depp!”

– Se on ihanaa, mutta siinäkin on oma organisointinsa. Tässä on muutenkin ollut ihan sikana kaikkea, on ollut kyllä tosi hektinen syksy, Saara puhisee.

Kuten monilla muillakin, myös Merillä ja Saaralla on haasteena löytää yhteistä laatuaikaa toisilleen.
Monien muiden tavoin myös Merillä ja Saaralla on haasteeita löytää yhteistä laatuaikaa toisilleen.

– Minä puhalsin tänään lehtiä pihalla. Se oli ihanan rauhoittavaa ja maadoittavaa. Joskus tarvitsee rauhoittuakin, Meri komppaa.

"Joka kerta, kun tulen kotiin" - Saara Aallon Meri-rakas paljastaa suloisen yksityiskohdan arjestaan

Mainos
Mainos päättyy

Kun kerran avioparin arki on niin hektistä, löytyykö parisuhteelle tarpeeksi aikaa?

– No ei tarpeeksi, mutta siksi olemme täällä, Saara sanoo antaen katseensa kiertää Peacock-teatterissa.

Luultiin jopa kuolleen! Saara Aalto paljastaa viimein dramaattisen sometaukonsa syyn

– Haluamme aina työstää parisuhdettamme paremmaksi ja paremmaksi. Juuri se yhteisen ajan puute on näiden hektisten aikojen haaste. Mutta se on myös ihana yhteinen kasvunpaikka.

– Sanoin juuri yhtenä päivänä Saaralle, että tärkeintä on tiedostaa ne asiat; ettei vain paina putkessa eteenpäin, vaan muistaa myös sen, että näiden asioiden eteen on tehtävä töitä, jotta suhteemme voi hyvin, Meri korostaa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan