Seiska on seurannut tiiviisti kohublondi Johanna Tukiaisen lapsen liki kaksi kuukautta sitten alkanutta sieppausdraamaa. Viime viikolla kerroimme, että Johanna ja hänen miesystävänsä Veijo Lallin pakomatka oli päättynyt Ranskaan, jossa paikallinen poliisi nappasi kaksikon.
Lue myös: Johanna Tukiainen on yhä vangittuna – Veijo toi koirat Suomeen
Sisäpiirin mukaan sieppausdraama päättyi Bordeaux’n maineikkaan viinikaupungin laitamilla.
– Poliisi pidätti Johannan ja lapsi toimitettiin paikallisten sosiaaliviranomaisten haltuun. Lalli puolestaan päästettiin lähes samantien jatkamaan matkaa, sillä häntä ei ollut etsintäkuulutettu sieppauksen tiimoilta.
Lue myös: Tuskainen matka! Näin Veijo Lalli toi Johanna Tukiaisen koirat Suomeen

Lalli löytyi Loviisasta
Uusimmat käänteet kuultuaan Seiskan paparazzi päätti lähteä selvittämään, mitä Veijo Lallille kuuluu. Partasuun ikäloppu Audi löytyi pienen etsiskelyn jälkeen loviisalaisen omakotitalon edestä.
Pian paparazzi havaitsi, että Lalli oli talossa. Rakennuksen uumenissa nukkuneella miehellä oli tainnut tulla vilu, sillä savupiipusta alkoi tupruta paksua savua aamu yhdeksän tietämillä.

Lue myös: Ranskan poliisi otti Johanna Tukiaisen kiinni - lapsisieppaus sai dramaattisen lopun
Kello yhden aikaan Veijo lähti Tuksun koirien kanssa lenkille. Tuollon paljastui, että hän oli ajanut tavaramerkiksi muodostuneen risupartansa pois.
Huolimatta siitä ettei Veijo varinaisesti pidä koirista, hän veti kunnioitettavan pitkän lenkin haukkujen kanssa kotinsa lähimaastossa.