Kohukiekkoilija Jori Lehterä kamppaili Helsingin lumikaaoksessa - kurvailee liki 100 000 euron ökyautolla - kuvat!
Mainos
Mainos päättyy
NHL-uran jälkeen kokaiiniskandaaliin joutunut Jori Lehterä palasi SM-liigaan syksyllä ja allekirjoitti sopimuksen Tapparan kanssa.
Sopimuksestaan huolimatta Jori viettää paljon aikaa pääkaupunkiseudulla. Joulun alla hänet bongattiin Helsingin Punavuoresta.
Jori ehti tehdä miljoonaomaisuuden NHL:ssä ja Venäjän KHL-liigassa. Pikkurahasta hänellä siis tuskin on pulaa, sillä hän kurvailee liki 100 000 euron arvoisella Audilla.
Mainos
Mainos päättyy
Huippukiekkoilija on naimisissa Lotta Lehterän kanssa. Parilla on todelliset ruuhkavuodet käynnissä, sillä heidän perheeseen kuuluu kaksi pientä lasta.
Jorilla ja Lotalla on hieno kattohuoneista Helsingin Ullanlinnassa. Huolimatta Jorin työkuvioista perhe tuskin suunnittelee muuttoa Tampereelle.
Mainos
Mainos päättyy