fbq
Kotimaa
19.01.2023 07:00
Teksti: Monica Ollas|Kuvat: Seiskan arkisto
Vesku Jokinen
Klamydian Vesku Jokinen: Tämän takia salasin hääni
Kotimaa
19.01.2023 07:00
Teksti: Monica Ollas|Kuvat: Seiskan arkisto

Klamydia-yhtyeen nokkamies Vesku Jokinen, 52, meni viime lauantaina naimisiin Minja-rakkaansa kanssa. He ovat pitäneet yhtä vuodesta 2018. Kihloihin he menivät noin vuosi tapaamisensa jälkeen.

Lue myös: Klamydian Vesku Jokinen meni naimisiin!

Seiskan tavoittaman Veskun mukaan häitä tanssittiin Vaasassa.

– Tätä salaisuutta varjeltiin hyvin tarkasti aivan hääpäivään asti. Halusimme mennä rauhassa naimisiin, ja pidimme pienen piirin intiimit juhlat. Ne olivat meidän näköisemme hauskat häät.

Klamydia Saaristo Open -festarilla kesällä 2016. Vaasalaislähtöinen punk-bändi on perustettu jo 1980-luvun lopulla ja on saanut jalansijaa laajalla tuotannollaan myös valtavirran radiosoitossa.
Klamydia Saaristo Open -festarilla kesällä 2016. Vaasalaislähtöinen punk-bändi on perustettu jo 1980-luvun lopulla ja on saanut jalansijaa laajalla tuotannollaan myös valtavirran radiosoitossa.

Lue myös: "Pähee pottatukka!" Klamydian Vesku Jokinen hämmentää kuvaparillaan

Veskun ja Minjan mustavalkoiset hääkuvat ovat hyvin sensuellit. Otoksissa Vesku on sonnustautunut tyylikkääseen liituraitapukuun. Morsiamen yllä on elegantti hääpuku, jossa on koristeltu yläosa. Muhkea kampaus sekä minimalistiset korut viimeistelevät upean häälookin.

Katso Veskun ja Minjan hääkuvat tuoreimmasta Seiskasta!

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti tästä.
 
Tuoreimman Seiskan löydät myös kaikista hyvin varustelluista Lehtipisteistä.
 
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.