Kihlat solminut Miss Helsinki -finalisti Noora Manninen hehkuttaa onneaan: Keväthäät tulossa!

Miss Helsinki 2021 -kisasta tuttu Noora Manninen, 22, paljastaa Seiskalle yksityiskohtia romanttisesta kihlauksestaan. Kaunotar meni kihloihin 11.11.2021.
- Minua kosittiin Eiffel-tornin ravintolassa. Poikaystäväni lähti käymään muualla. Takaisin tultuaan hän kilisti lasia. Ajattelin että apua, mitä tässä oikein tapahtuu.
- Kun kosinta sitten tapahtui ja vastasin myöntyvästi, kaikki ravintolassa nousivat seisomaan ja taputtamaan, Noora muistelee iloisena Kampin Fressi-kuntosalin hyväntekeväisyystapahtumassa.
- Se oli kyllä suoraan kuin jostain elokuvasta. Aivan ihanaa!
Häät on suunniteltu pidettävän Suomessa muutaman kuukauden sisällä vielä ennen kesää.
- Keväthäät siis ovat tulossa. Tapasimme rakkaani kanssa ensimmäisen kerran kaksi vuotta sitten, mutta sen enempää en halua hänestä kertoa. Hän tykkää pitää matalaa profiilia.
- Elämässä menee kyllä erittäin kivasti tällä hetkellä ja olen todella onnellinen, Noora päättää hymyillen.