Tampereen uinuvaan lähiöelämään tuli toisenlaista säpinää, kun naapurusto tunnisti kauniin Susanna Laineen, 40, toistuvasti taloyhtiön parkkipaikalta.
Seiska paljasti torstaina (13.1.) juontajana tutuksi tulleen Susanna Laineen ja rääväsuisen rap-artistin Petri Nygårdin, 46, salasuhteen.
Pariskunta tallentui Seiskan paparazzin ottamiin kuviin tamperelaislähiön parkkipaikalta.

Seiskan julkaiseman kohujutun jälkeen tamperelaislukija otti yhteyttä.
– Susanna ja Petri liikkuivat jo elokuussa avoimesti yhdessä, Seiskalle raportoidaan.

– Näin Petrin kävelevän taloyhtiön parkkipaikalla blondin kanssa käsi kädessä. Itse hämmennyin tilanteesta, sillä luulin Petrin seurustelevan jonkun thaimaalaisnaisen kanssa, lukija kertoo.
– Tunnistin kyllä heti, että kyseinen blondi oli Susanna Laine. He näyttivät menevän Susannan auton luokse.
Seiska paljasti jo kaksi vuotta sitten, että Petrin ja thaimaalaisen naisen avioliitto päättyi eroon. Avioliitto kesti seitsemän vuotta, ja siitä syntyi yksi lapsi.
Nyt Petri on löytänyt rinnalleen uuden rakkaan, ja vain aika näyttää, kuinka pitkälle suhde etenee. Se on ainakin varmaa, että pariskunta on umpirakastuneita.
– Tunteiden palon huomasi jo tuolloin elokuussa. Yhdessä menivät valkoisen auton luokse. Kaikesta huomasi, että he seurustelevat. He pussailivat ja olivat muutenkin läheisissä väleissä.