Häh! Harri Moisio liki tunnistamattomana - julkaisi hellyttävän kuvan nuoruusvuosiltaan

Juontaja Harri Moisio, 49, on tehnyt mittavan uran radiotoimittajana. Myöhemmin alan konkari on tehnyt esiintymisiä myös televisiossa.
Parhaillaan Harri juontaa Radio Rockin arkiaamuissa Korporaatio-nimistä ohjelmaa yhdessä Kim Sainion ja Tytti Junnan kanssa.
Aamujuontaja Harri Moisio ei yhdy kollegoidensa valituksiin: Minulla on herätyskello
Maanantaina (7.3.) julkaistiin jälleen Radiogaalan voittajaehdokkaat, ja kuinka ollakaan, Harri keikkuu ehdokkaana listan useassa eri kategoriassa. Hän on ehdolla muun muassa vuoden radiojuontajaksi.
Harri aktivoitui Instagram-tilillään pian ehdokkaiden tultua julki ja kiitti saamistaan huomionosoituksista. Kiitosten oheen toimittaja julkaisi hämmästyttävän kuvan nuoruusvuosiltaan.
Kuvassa parikymppinen Harri poseeraa kameralle leveästi hymyillen.
Nykyilmeestään poiketen nuorella Harrilla on lyhyt tukka ja siloposkiseksi ajeltu leuka.
Kuvan oheen on kirjoitettu otsikko "Radiokärpäsen puremalle Harri Mosiolle lisää vastuuta".
- Hymykuva itsestäni on julkaistu Turun Sanomissa jonain vuonna - ehkä 1999 - jonkun ottamana, Harri kirjoittaa päivityksensä loppuun.
Vuosiluvun pitäessä paikkansa slipoveriin pukeutunut Harri olisi kuvassa noin 26 vuoden ikäinen.
Radiojuontaja Harri Moisio uransa tulevaisuudesta: Vapaaehtoisesti en lähde!
Myös kuvan huomioineet seuraajat ovat hämmästelleet Harrin muuttunutta ulkonäköä sekä huvittuneina, että vaikuttuneina.
- Hyvä ettei kahvit ollu sylissä, oi luaja mikä kuva, eräs fani kommentoi itkunauruhymiön kera.
- Slipoveri ja kaikki. Kyllä vuodet pukevat sinua kuin viintä, toinen seuraaja tuumaa.
Radiogaalan voittajat julkaistaan 25.3. pidettävässä Radiogaalassa, Finlandia-talolla.