fbq
Kotimaa
03.02.2023 18:00
Teksti: Elina Niemi|Kuvat: Seiskan arkisto, Instagram
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen
Ex-pari Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen yllättävät hävyttömällä yhteiskuvallaan: "Mutsi ja faija vapaalla"
Kotimaa
03.02.2023 18:00
Teksti: Elina Niemi|Kuvat: Seiskan arkisto, Instagram

Hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti, 40, ja hänen ex-aviomiehensä Esko Eerikäinen, 49, ovat juhlatunnelmissa tämän iltaisen Emma-gaalan johdosta.

Entinen Hunks-tanssija ja radiojuontaja Esko julkaisi Instagram-tilillään perjantai-iltana kuvan, jossa hän poseeraa pitkästä aikaa entisen aviovaimonsa Martinan kanssa.

Esko ja Martina erosivat myrskyisästä liitostaan vuonna 2011. Tämän jälkeen kaksikko on pysynyt hyvinä ystävinä keskenään. Parilla on yhdessä kouluikäinen tytär.

Lue myös: Esko Eerikäinen avoimena tunteistaan - Martinalta sataa sydämiä

Eskon julkaisemassa kuvassa Esko ja Martina hymyilevät ilkikurisen näköisinä kameralle. Esko on sonnustautunut tavaramerkiksi muodostuneeseen hattuunsa. Silmät on peitetty suurilla aurinkolaseilla.

Martina on puolestaan laittanut hiuksensa tiukalle poninhännälle. Hän näyttää kuvassa keskisormea.

- Emma gaala lets go, kaksikko iloitsee.

Kuvan aihetunnisteiksi on merkitty sanat mutsi ja faija vapaalla.

Myös Martina on julkaissut omalla Instagram-tilillään valokuvia, jossa hän valmistautuu illan juhlaa varten.

Kuvissa kampaajat harjaavat Martinan kuontaloa, samalla kun nainen itse kilistelee ystäviensä kanssa viinilasillisilla. Hän esittelee kuvasarjan toisessa otoksessa myös illan asunsa, joka koostuu luksusmerkki Muglerin tummasta bleiseristä.

Lue myös: Kuka on Martina Aitolehden salainen matkaseuralainen?

Martina valmistautuu Emma-gaalaan Helsingin keskustassa sijaitsevassa Sokos Hotellissa. Emma-gaalaa juhlitaan tänään puolestaan Helsingin jäähallissa.

Emma-gaalan suoralähetys käynnistyy Nelosella ja Ruudussa klo 20.00.