Erohuhujen keskellä vellova Sanna Marin vastasi erikoisesti IS:n kysymykseen Markus-puolisosta

Pääministeri Sanna Marin, 37, (sd.) ja hänen puolisonsa Markus Räikkönen, 37, ovat keskellä sitkeitä erohuhuja.
Seiskan paparazzi yllätti Sanna Marinin Markus-rakkaan:
Markuksen viimeaikaiset edesottamukset helsinkiläisessä yökerhossa saivat huhumyllyn todella pyörimään. Markus viihtyi pitkään helsinkiläisen Post Barin tanssilattialla seuralaisenaan eksoottinen kaunotar.
- Markus hinkkasi villisti itseään naista vastaan. Välillä pääministerin puoliso siirtyi naisen taakse ja ryhtyi pökkimään lantiolla neitoa takaapäin. Markus kävi todella kuumana, silminnäkijät raportoivat Seiskalle.
Markus piti suunsa supussa Seiskan kysyessä tältä kommenttia asiaan.

Näin Sanna Marinin aviomiehen bileilta eteni: pökki daamia takaapäin – ”Markus kävi todella kuumana”
Myös itse pääministeri on käynyt ystäviensä kanssa viihteellä rauhottamassa hermojaan eduskuntavaalien kynnyksellä.
Sanna bongattiin joitakin viikkoja sitten kosteasta illanvietosta Helsingin trendikkäästä Bob's Laundrysta, jossa hän viihtyi esimerkiksi kansanedustaja Ilmari ”bile-Ilmari” Nurmisen ja kohupoliitikko Matias Mäkysen Maria-vaimon kanssa.
Pääministerin baarikäytös herätti silminnäkijöissä runsaasti kysymyksiä.

- Sanna ryhtyi antamaan vieressä istuneelle miehelle niska-hartiahierontaa. Mies ei ollut Sannan puoliso Markus Räikkönen, joka ei edes kuulunut seurueeseen, Seiskalle kerrottiin.
Vuoden 2023 eduskuntavaalit järjestetään sunnuntaina 2. huhtikuuta. Vaalien lähestyessä ehdokkaita hiillostavat tentit ovat käyneet kuumana.
Tänään (30.3.) aamupäivällä nähtiin Sanna Marinin sekä kokoomuksen Petteri Orpon kiivasta väittelyä Ilta-Sanomien vaaligrillissä. 45-minuuttisen vaaligrillin päätteeksi kuultiin loppukevennykseksi tarkoitettuja kysymyksiä.
Toimittaja Timo Haapala esimerkiksi kysyy, mikä on arvokkain Sanna Marinin omistama esine tai tavara. Pääministeri kertoo, että hänellä ei ole tapana arvostaa tai säästää esineitä, mutta yhdellä kokoelmalla on hänelle tunnearvoa.
- Minulla on ainoastaan yksi asia, jota olen keräillyt vuosikausia. Rahallista arvoa sillä ei ole yhtään, mutta jostakin syystä sillä on minulle tunnearvoa. Olen keräillyt nuoresta lähtien kaikki elokuvaliput, Sanna paljastaa.
Sanna Marinin käytös hämmästytti Helsingin yössä – ”Outoa ja jopa lapsellista”
- Miten hemmottelet puolisoasi? toimittaja sitten kysyy grillattavilta.
Sannan vastaus on hämmentävä.
- Järjestämällä hänelle vapaailtoja, jolloin hän pääsee urheilemaan ja näkemään ystäviään, hän nimittäin vastaa.
- Pääministerin työ on niin kokonaisvaltaista, että on paljon pitkiä iltoja, paljon töitä ja paljon reissuja. Pyrin tarjoamaan hänelle mahdollisuuden harrastaa ja käydä ystävien kanssa ulkona, Sanna perustelee.
Pääministerin vastauksen perusteella kaksikko ei vietä juurikaan aikaa yhdessä vapaa-ajalla.