fbq
Kotimaa
11.10.2022 11:06
Teksti: Milla Leinonen|Kuvat: Seiskan arkisto ja Instagram
Anna Abreu
Lauri-puoliso ei ilahtunut Anna Abreun asuvalinnasta: "Olin menossa näis verkkareis leffaan"
Kotimaa
11.10.2022 11:06
Teksti: Milla Leinonen|Kuvat: Seiskan arkisto ja Instagram

Laulaja Anna Abreu on viime aikoina viettänyt hiljaiseloa sosiaalisesta mediasta ja keskittynyt uusien kappaleiden tekoon.

Lue myös: Anna Abreu avautuu aivotoiminnastaan: "Mut älkää huolestuko"

Anna Abreu päivitti maanantaina (10.10.) Instagramin tarinoissaan kuulumisiaan, ja kertoi myös olleensa lähdössä elokuvateatteriin.

Kuvassa Anna seisoskeli peilin edessä, kun taustalla toinen henkilö oli sitomassa kengännauhojaan. Lähtö ei kuitenkaan sujunut täysin yhteisymmärryksessä, sillä Annan aviopuoliso, lumilautailija Lauri Heiskari antoi sanallisen arvionsa vaimonsa asuvalinnasta.

Olin menossa näis verkkareis leffaa.Lauri kutsu näit murhaverkkareiks. Kontulas nää oli ihan basic verkkarit eikä idässä ketään paskaakaa kiinnostanu mitä laitto leffaan päälle. Kumpi oikeessa? Anna kyselee.

Lue myös: Vau! Näin säteilevänä Anna Abreu edusti TTK-yleisössä - kuvat

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ABREU (@iamabreu)

Annan yllä on tummat ja väljät Adidaksen housut. Poppari kyseleekin seurajailtaan, että oliko heidän mielestään "Lauri snobi" vai "Mä ihan liian Kontula". Laulaja halusi vielä tarkentaa, ettei hänellä ole mitään kontulalaisia vastaan.

Korostan: olen Kontulasta kotoisin ja on must leija mesta. Eli Kontulalaiset älkää hyökätkö kimppuun, Anna kirjoittaa itkunauruhymiön kanssa.

Lue myös: Näin Anna Abreu on muuttunut vuosien varrella - huikeat kuvat

Julkaisi äänestystuloksen

Lisäksi Anna haluaa vielä tehdä selväksi, että housut olivat kyllä puhtaat.

Viel yks disclaimer: mun peili on likanen, ei mun verkkarit

Tiistaina Anna jakoi seuraajiensa mielipiteen asiasta. 59 prosenttia vastaajista oli sitä mieltä, että "Lauri snobi".

 – Kiitos vastauksistanne. Laitan siis jatkossakin murhaverkkarit leffaan ja kerron Laurille terveisiä et se on snobi, Anna kirjoittaa.

 Lue myös: Antti Kurvinen sai someraivon niskaansa - jopa Anna Abreun mitta tuli täyteen: "Ootko ihan tosissas?"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ABREU (@iamabreu)