Ensitreffit alttarilla -ohjelman 8. tuotantokaudella mukana ollut Miika kuvaa aktiivisesti elämäänsä muun muassa somepalvelu Tiktokiin. Miika etsi ohjelmassa rakkautta, mutta joutui pettymään, kun liitto Tuulan kanssa kariutui jo kesken ohjelman kuvausten.
Video: Miljonääri-Henkka 3 | Kryptoihin hurahtanut Henry Aflecht: Yhtenä yönä menetin 800 000 euroa
Nyt Miika on valmis uuteen parisuhteeseen. Hän on julkaissut sometilillään deitti-ilmoituksen.
- Pitkään sinkkuna olleena tämä on mun deittimainos. Jos sinua kiinnostaisi tutustua laita rohkeasti viestiä niin katsotaan mihin se johtaa, pääkaupunkiseudulla asuva Miika kirjoittaa videon ohessa.
Videolla kolmekymppinen Miika nähdään lempipuuhissaan koiransa Kylon kanssa. Vakuutusalalla työskentelevä Miika kertoo opiskelevansa parhaillaan ylempää ammattikorkeakoulututkintoa.
Miika kertoo videolla pituutensa ja painonsa. Hän myös taustoittaa vapaa-ajanviettotapojaan.
- Pidän ulkoilusta ja retkeilystä, luonto on lähellä sydäntäni. Olen kätevä käsistäni ja tykkään tehdä erilaisia projekteja. Välillä pelailen videopelejä tai lautapelejä. Välillä taas huollan ja laittelen autoani. Viihdyn myös kotona leffojen ja sarjojen parissa, Miika listaa videolla.
Miikka kuvailee itseään herrasmieheksi ja romantikoksi sekä rehelliseksi, empaattiseksi ja rauhalliseksi.
Kumppanille Miikalla ei ole pitkää vaatimuslistaa.
– Tahtoisin löytää ihan tavallisen naisen, jonka kanssa kokea elämää ja mahdollisesti perustaa joskus perheen, Miika summaa.
Miikan päivitys on poikinut paljon positiivisia kommentteja hänen someseuraajiltaan.
- Rohkea veto, tsemppiä! yksi kommentoija kirjoittaa.
- Kiva mainos sinusta. Tsemppiä matkaan, varmasti löytyy nyt, toinen kannustaa.
- Upeeta. Toivottavast löydät mukavan kainalokanasen, kolmas kiteyttää.