Alma Hätönen ja Jaakko Ohtonen reissaavat kohti Espanjaa - rakkaudentäyteiset yhteiskuvat sulattavat sydämiä

Juontaja Alma Hätönen, 32, ja puoliso, näyttelijä Jaakko Ohtonen, 32, ovat suunnanneet autonsa nokan kohti Espanjan lämpöä. Rakastavaisten ja Shanti-koiran matka on sujunut. Alma kertoi ennen matkaa Instagram-tarinoissaan pariskunnan muuttavan pariksi kuukaudeksi Espanjan auringon alle.
Alma Hätönen täyttää 32 vuotta - sai huikean synttärilahjan Jaakko-rakkaaltaan: Katso!
Maailmanmatkaajaksi Shanti-koiraa kutsuva Alma viihtyy suloisissa reissukuvissa niin Jaakon kuin karvakaverinkin kainalossa.
Alma kertoo perheen Euroopan halki kulkevan matkan jatkuvan tänään (18.3.) kohti Luxemburgin rajaa.
- Lähtö pelotti/jännitti kauheasti, koska jotenkin olin saanut käsityksen, että tällainen reissaaminen olisi hankalaa ja kauheeta säätöä, mutta päinvastoin. Toki välillä pitää ”vähän” ratkoa tilanteita, mutta lähtökohtaisesti asiat sujuu hyvin, kun ei liikoja suunnittele, hän kertaa reissukuulumisia.
- Münster, jossa oltiin viime yö on aivan ihana paikka! Alma kertoo.
Juontajan lisäämissä Instagram-tarinoissa Shanti-koirakin näyttää nauttivan saksalaiskaupunki Münsterin nähtävyyksistä.
Alma muistetaan tv-kasvona esimerkiksi Paratiisihotelli Suomen emäntänä, sekä radiosta HitMixin entisenä juontajana. Hän osallistui myös Selviytyjät Suomen neljännelle tuotantokaudelle.
Alman Jaakko-kulta nähdään Netflixin The Last Kingdom- sekä Vikings: Valhalla -sarjoissa. Alkuperäisessä Vikingsissa näyttelevät muiden muassa Jasper Pääkkönen ja Peter Franzén.