50 Cent jälleen tuomioistuimen eteen - haastoi asianajotoimistonsa oikeuteen!

Yhdysvaltalainen rap-muusikko Curtis ”50 Cent” Jackson on haastanut lakimiehensä oikeuteen hänen taannoisen oikeuskäsittelynsä rysssimisestä.
Episodi saa alkunsa vuonna 2009, kun Curtis ja tuottaja-muusikko Rick Ross ajautuivat riitaan. Kaksikko on nahistellut siitä lähtien.
Samana vuonna Curtis julkaisi netissä seksivideon, jossa yhdysvaltainen Lastonia Leviston harrastaa seksiä miesystävänsä kanssa. Curtis sai videon käsiinsä huhujen mukaan juurikin Lastonian miesystävältä.
Lastonialla on yhteinen lapsi Curtisin vihamiehen Rickin kanssa, joten mies päätti uhmata arkkivihollistaan julkaisemalla videon netissä.
Vuonna 2015 Curtis tuomittiin Lastonian yksityisyyden loukkaamisesta lähes 5 miljoonan euron vahingonkorvauksiin. Mies väitti, ettei hänellä ole moisia rahoja ja hakeutui konkurssiin.
Nyt tilanne on eskaloitunut siihen pisteeseen, että Curtis on haastanut häntä edustaneen asianajotoimiston oikeuteen seksivideon oikeudenkäynnin ryssimisestä.