Kurre Westerlundin, 56, ja Jenna Välikankaan, 34, firma on perustettu tämän vuoden helmikuussa. Yrityksen toimialaksi on merkitty tekstiilien, laukkujen, vaatteiden, kankaiden, lahjatavaroiden ja korujen tukku-, vähittäis- ja verkkokauppa.
Toimitusjohtajaksi nimetty Jenna on toiminut aiemmin pääkaupunkiseudulla merkkivaateliikkeessä myyjänä.

Yhdessä kaiken aikaa
Seiska sai vinkkejä pariskunnan romanssista jo viime vuoden marraskuussa. Tietojen mukaan lemmenparin alkutaival olisi alkanut jo koronakesän lopulla.
– Jenna oli muun muassa Kurren avecina tämän tyttären lakkiaisissa elokuun lopussa, lähipiiristä vinkattiin.

Kurre ja Jenna ovat pitäneet matalaa profiilia suhteestaan. Heidät on kuitenkin bongattu toistuvasti ennen koronan tuomaa ravintolasulkua viettämässä iltoja pääkaupunkiseudun luksusravintoloissa.
Jenna ja Kurre ovat molemmat ahkeria somenkäyttäjiä.