Painija Petra Olli, 26, voitti viime viikon torstaina Suomen Big Brother VIP -kauden. Petra olikin voitostaan yllättynyt ja kertoi talosta ulos tultuaan, että ei olisi taloon lähtiessään uskonut tulevansa sieltä voittajana takaisin.
Seiska tavoitti Petran kommentoimaan viikonlopun jälkeisiä tunnelmiaan maanantaina (24.5.).
– Tällä hetkellä fiilis on helpottunut, mutta väsynyt.
Petra toteaa, että paluu normaaliin arkeen on ollut karu. Hän vietti Big Brotherissa lähes kolme viikkoa.
Ammattipainijana uraa luonut Petra kertoo palaavansa töiden pariin vajaan viikon päästä.
– Maanantaina on paluu valmennushommiin ja omiin rutiineihin.
Lue myös: Petra Olli voitti Big Brotherin

Puoliso ei katsonut ohjelmaa
Petra pohdiskeli heti Big Brother-talosta ulos tultuaan, missä hänen puolisonsa Indrek Vassus, 41, mahtaa olla. Studion yleisömäärä oli rajattu koronan vuoksi torstain finaalissa minimiin, joten kisaajien läheisiä ei katsomossa nähty.
Petra ilmaisi tuolloin, että kunhan hän saa puhelimen jälleen käteensä, hän kuulee mielellään ”missä päin herra ylipäätään menee”.
Maanantaina Petra kertoi puolisonsa jo löytyneen.
– Indrekin sain tottakai kiinni illalla myöhempään ja kaikki on ok.
Petra ja hänen virolainen puolisonsa tutustuivat ensimmäisen kerran vuonna 2017. Petra kertoi Indrekin ja hänen ensitapaamisestaan avoimesti Big Brother-talossa.
Vaikka yhteys puolisoon oli maanantaihin saatu, pariskunta ei ollut päässyt tapaamaan toisiaan vielä kasvotusten.
– Mies löytyi Ruotsista työreissulta. Eiköhän me pian nähdä. Odotan innolla, Petra ilmoitti Seiskalle.

Puoliso oli tsempannut Petraa ennen tämän taloon lähtöä ja kannustanut tätä olemaan ohjelmassa oma itsensä. Petra sai kuulla puolisoltaan kuitenkin jälkikäteen erikoisen yksityiskohdan sarjan seuraamiseen liittyen.
– Indrek ei tosiaan ollut katsonut yhtäkään Big Brother -jaksoa, joten hän ei edes tiennyt miten minulla meni.
– Aika hauska yllätys, Petra toteaa hymyillen.