
Joalin Loukamaa pyörsi uuteen kotiinsa liittyvän päätöksen: ”Ostin sitten kuitenkin, kun löysin sopivan”
Joalin Loukamaa, 21, julkaisi ensimmäiset kappaleensa tänä vuonna mutta on jo ehdolla Vuoden musiikkivideo -kategoriassa.
Biisien takana häärää Chisun aviomies Jori Roosberg, entinen Sjöroos.
Joalin osti tänä vuonna uuden kodinkin.
– En aikonut hommata kuusta, mutta ostin sitten kuitenkin, kun löysin sopivan. Ikkunanlaudalle laitoin yhden tontun.
Nyt roihahti! Joalin Loukamaa, 21, pamautti kadulle läpikuultavassa asussa Rio de Janeirossa – kuvat

Maija Vilkkumaa, 49, fanittaa Florence And The Machine -yhtyettä. Laulaja osti liput ensi kesäksi Dublinin Malahide-linnassa järjestettävään konserttiin.
– Se ei ole vielä 50-vuotislahjani. Pitää olla vielä parempi, Maija tokaisi ja repesi nauruun. – Menen keikalle tyttäreni kanssa, hän lisäsi.

Tilaa Seiska tästä!
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.