Seiska paljasti viime viikolla, että ex-yökerhomoguli Seppo ”Sedu” Koskinen, 63, bongattiin syyskuun alussa suutelemasta tummaa kaunotarta Katajanokalla sijaitsevasta karaokebaari Walliksesta.
Sedun seuralainen paljastui kiinteistönvälittäjä Sari Hämäläiseksi, joka nousi julkisuuteen viihdeohjelmasta Kaisa ja puoli valtakuntaa. Rakastavaisilla on yhteinen menneisyys, sillä Sari on tehnyt töitä Sedulle menneinä vuosina Namu-yökerhossa.

Lue myös: Pussailua baarissa! Sedu Koskinen ja tosi-tv-kaunotar kuumissa tunnelmissa – märät kuvat Seiskassa!
Poistuivat yhdessä
Toissa viikonloppuna paljastui, että lempi leiskuu yhä kaksikon välillä. Sari nimittäin ilmestyi lauantaina Sedun Aino ja Onni -nimisen rakkausravintolan avajaisiin Tallinnan Sadamarkettiin.
– Baarin avajaisissa oli vain noin parikymmentä ihmistä, mutta se ei tuntunut Sedua haittaavan. Hän vaikutti hyvin onnelliselta, kun Sari oli saapunut paikalle, Virosta kerrotaan.

Lue myös: Sedu Koskisen kanssa kuherrellut Sari Hämäläinen: ”Se oli sellaista…!”
Illan aikana tunnelma kaksikon välillä sähköistyi.
– Sedu ja Sari suutelivat toisiaan lähes taukoamatta. Sari myös kouri ronskisti Sedun peppua, Seiskalle hihitellään.

Silminnäkijöiden mukaan kaksikko poistui ravintolasta kahdestaan puolenyön tietämillä.