fbq
Uutiset
30.04.2019 11:33
Teksti | Kuvat: Seiskan toimitus
Wallu Valpio
Wiidakon Wallu: "Nyt vain katse kohti voittoa!"
Uutiset
30.04.2019 11:33
Teksti | Kuvat: Seiskan toimitus

Selviytyjät Suomi 2-kilpailu etenee ja peli kovenee. Tiukasti kisassa mukana oleva kulttuuripersoona Wallu Valpio uskoo, että hänellä on kuin onkin mahdollisuudet korjata voitto kotiin. Wallu analysoi tilannetta Seiskan Wiidakon Wallu -blogissa.

- Nyt vain katse kohti voittoa. Uskomatonta mutta totta, tilanne vielä tässäkin vaiheessa kilpailua on se, että ihan mitä tahansa saattaa tapahtua. Itsellä pelkona on se, että Miska ja Kim alkavat keskenään sumplia jotain pääni menoksi, mutta siksi olen pitänyt heidät kaukana toisistaan.

Wallu paljastaa, että hän on tehnyt kovasti töitä estääkseen mieskaksikon juonet.

- En ole antanut hetkeäkään aikaa heidän olla kaksistaan. Se on aika aikaa vievää, koska kusellakin pitää käydä juosten, ettei vaan ala minkäänlainen kommunikointi minun poissa ollessa. On ihmeellistä, etteivät he tässäkään vaiheessa kisaa vielä edes varmistaakseen tämän hetken tilanteen, kommunikoi keskenään. Se saattaa olla pelastukseni

LUE UUSIN WIIDAKON WALLU -BLOGIPOSTAUS KLIKKAAMALLA TÄSTÄ!