Entinen Miss Suomi Heidi Sohlberg, 39, julkaisi Instagram-tilillään kuvan, missä kaunottaren pää on ajeltu täysin kaljuksi. Heidin päivitys liittyy syöpäsairautta vastaan taistelemiseen, joka on hänelle tuttu asia.
- Tänään on Maailman syöpäpäivä. Olen yksi heistä, joka on kuullut ne kolme sanaa, joita en toivoisi kenenkään kuulevan. Niin kuin kuvassa, tänäänkin mennään posin kautta. Olen jokainen aamu kiitollinen elämästä, että saan herätä uuteen päivään terveenä, Heidi kirjoitti eilen päivityksensä yhteydessä.
Heidi on itse selättänyt rintasyövän muutamia vuosia sitten, kun hän kävi viimeisessä sairauteen liittyvässä leikkauksessa toukokuussa 2017. Hänellä oli todettu naisille kohtalokkain syöpäsairaus edellisenä kesänä.
Syöpähoitojen karusta kokemuksista huolimatta Heidi näyttää nauravan julkaisunsa kuvassa hyvin iloisesti, kun hivelee paljasta päätään. Kuvan on ottanut Liisa Valonen.
Tapasi miehen
Heidi paljasti Seiskalle noin vuosi sitten tavanneensa mielenkiintoisen miehen. Hän kertoi Riikka Couture x Stockmann -malliston lanseeraustilaisuudessa olevansa ihastunut.
- Olemme tutustumisvaiheessa. En ole kuitenkaan esitellyt miestä lapsilleni, Heidi kertoi.
Entisen missin 16 vuoden suhde lastensa isän Niklaksen kanssa päättyi avioeroon vuonna 2018. Erosta huolimatta heidän välinsä ovat säilyneet Heidin mukaan hyvinä.
Lue myös: Heidi Sohlberg tapasi mielenkiintoisen miehen: Olemme tutustumisvaiheessa!

Arkistovideo: Heidi Sohlberg vaihtoi tyylia - katso upea muodonmuutos!