Ex-missi ja juontaja Sara Sieppi tunnetaan seurapiirikiitämisen ohella sisustamista rakastavana kotihiirenä.
Lue lisää:
SARA SIEPPI ON MELKOINEN KODIN HENGETÄR - KATSO KUVAT!
SARA SIEPPI ESITTELEE UUTTA KOTIAAN: UUTTA JA VANHAA - KUVA!
OOH, TÄLTÄ NÄYTTÄÄ SARA SIEPIN JA ROOPE SALMISEN KOTONA - ARVAA KUMPI SISUSTI?!
Oma tyyli alkaa löytyä
Sara ja hänen avomiehensä Roope Salminen muuttivat viime vuoden huhtikuussa Helsingin Punavuoresta Alppiharjuun.
Nyt sisustamista harrastava Sara esittelee kodin sisustusta tuoreessa Idealistan blogipostauksessaan.
Oon käynyt viime kuukausina läpi erilaisia sisustusvimmoja ja vihdoin tuntuu siltä, että sellainen oma tyyli alkaa löytyä. Ei se kaikki olekaan vaatinut kuin 52 tuntia Pinterestissä, lukemattomia maailman ennätys -kierroksia Ikeassa sekä päämäärätöntä haahuilua erilaisissa sisustuskaupoissa, hän kirjoittaa.
Sara tunnustaa olevansa trendien vietävissä, sillä vielä pari vuotta sitten kaiken piti olla vitivalkoista. Nykyään muodissa on huomattavasti boheemimpi tyyli, eli vanhat esineet, viherkasvit, puu, kori ja rottinki.
Nykyään oon onneksi alkanut tykkää väreistä ja sellaisesta boheemista tunnelmasta. Toivottavasti tämä ei sentään lähde lapasesta, sillä tämä kämppä voi kohta näyttää joltain Balilaiselta lomamajalta.
Tsekkaa Saran koko postaus kotikuvineen täältä.