Putiikinpitäjä Susanna Penttilä on viime päivinä julkaissut toinen toistaan uskomattomampia lomakuvia Instagramissa.
KATSO MYÖS: HUHHUH! SUSANNA PENTTILÄ EI HALKION KOOSSA PIHTAILE - KATSO KIUSOITTELEVA KUVA!
Torstaina (24.5.) hän oli tägännyt postauksensa kuvauspaikaksi Liechtensteinin, joka on pieni ruhtinaskunta Alpeilla Sveitsin ja Itävallan välissä.
Samaan syssyyn hän huristeli paikkatägin mukaan Pohjois-Italiassa, Lombardian maakunnassa lähellä Sveitsin rajaa sijaitsevan Comojärven maisemissa upealla autolla.
Kiira Korpi meni vappuna naimisiin samassa paikassa.
Perjantaina (25.5.) povipommi olikin jo hypännyt Riva Aquamarina -klassikkoveneen rattiin, eikä maisemissa ollut tälläkään kertaa valittamista.
Yöpymispaikkana oli sympaattinen 1800-luvulla rakennettu aatelisperheiden vanha asuinrakennus Villa Pergola.
Netin mukaan kukkulalla sijaitsevan, englantilaisilla kalusteilla sisustetun majoituspaikan terassilta on panoraamanäkymät kilometrin päässä sijaitsevalle Ligurianmerelle.
Maisemien lisäksi Susanna esittelee Instagram-profiilissaan myös upeita loma-asujaan.
Ilmeisesti reissuun on kuulunut myös piipahdus Monacossa katsomassa formuloita.