
Miksi irvistät noin julmasti, Alexandra? Jasper Pääkkönen mallirakas ilmeili ihmeellisesti Helsingin keskustassa!
Hollywood-piireihin päässyt näyttelijä Jasper Pääkkönen, 39, viihtyi toissa viikon tiistaina malliavopuolisonsa Alexandra Escatin, 34, kanssa Helsingin keskustassa Mikonkadulla.
Viihtymisen kanssa oli ainakin ajoittain niin ja näin, sillä Alexandran ilme kertoo enemmän kuin tuhat sanaa hänen fiiliksistään kuvanottohetkellä.

– Alexandralla vaikutti olevan huono päivä. Jasper saapui paikalle polkupyöränsä kanssa, ja he olivat matkalla viereiseen Marimekon myymälään. Ulos myymälästä he tulivat ilmeisesti Alexandran vanhempien kanssa ja jatkoivat matkaansa, Seiskan tarkkasilmäinen lukija raportoi.
Tapahtumat ajoittuivat iltapäivään kello 14 ja 15 välille.

Viimeksi BlackKklansman-elokuvasta mainetta niittänyt Jasper pääsi viime vuonna Alexandransa kanssa Linnan juhliin, missä hänet on nähty edellisen kerran vuonna 2005 silloisen avopuolisonsa Sanna Wikströmin kanssa.
Filippiiniläis-espanjalainen Alexandra ja Jasper ovat seurustelleet jo muutaman vuoden. Seiska uutisoi pariskunnan suhteesta kesällä 2017.
Lue myös: Jasper Pääkkösen uusi kulta on prinssi Andrew’n ex-salarakas – näin piilosuhde paljastui!
Liity uuteen Seiska Klubiin ja lue mehukkaita julkkisuutisia, joihin pääset käsiksi vain Klubin jäsenenä! Rekisteröidy käyttäjäksi!