Iltalehti kertoo, että upeat urat luoneet Lauri Ylönen ja Paula Vesala eroavat vajaan kahden avioliittovuoden jälkeen. Yhdessä pariskunta on ollut jo reilut 10 vuotta.
TAUSTAA: Lauri Ylönen ja Paula Vesala karkasivat vihille Las Vegasissa?!
- Eroon ei liity mitään draamaa tai yllättäviä käänteitä, vaan pitkä parisuhde tuli päätökseensä, ex-pariskunta kertoo Iltalehdelle.
Lauri ja Paula kertovat Iltalehdelle, että he halusivat kertoa asiasta itse, sillä ero olisi vuotanut julkisuuteen joka tapauksessa.
- Halusimme välttää kaikenlaisia spekulaatioita.
Niin Suomessa kuin Yhdysvalloissa viihtyvään perheeseen kuuluu Laurin ja Paulan lisäksi vuonna 2008 syntynyt Julius-poika.
- Kaikkein tärkein asia, eli elämän mittainen tehtävämme vanhempina, jatkuu toisiamme kunnioittaen ja tukien. Etenkin lapsen takia pyydämme rauhaa ja yksityisyyttä käsitellä muuttuvaa elämäntilannetta ilman tarpeetonta lisämyllerrystä, ex-pariskunta kertoo Iltalehdelle.
Iltalehti kertoi myös, että pariskunta teki uuden avioehdon vain kuukausia ennen eroilmoitusta.