Seiska uutisoi eilen, että rap-artisti Cheek on hankkinut itselleen usean vuoden harkinnan jälkeen Otus-nimisen lemmikkikoiran.
Tänään torstaina Cheek julkaisi Snapchat-tilillään videoita uudesta perheenjäsenestään ja samalla rykäisyllä paljastui myös, että miehen hammasrivistö on kärsinyt ikävän takaiskun.
Lue lisää: Söpöysvaroitus, Cheek hankki suloisen koiranpennun: tässä on ranskanbulldoggi Otus - kuvat!
- Nyt kävi sillä lailla, että lähti hammas. Katsotaan, saadaanko huomista keikkaa varten siihen paikka vai vedetäänkö ilman, Cheek kertoo ensimmäisellä videolla.
Etteivät fanit vain huolestuisi turhaan, kertoi Cheek pian, ettei hänelle ole käynyt minkäänlaista onnettomuutta vaan hampaan juuri oli vain yksinkertaisesti haljennut.
- Ei se lähtenyt. Olen varmaan vaan niin monta kertaa lyönyt mikillä siihen, niin juuri oli vain haljennut ja sen vuoksi hammas piti poistaa. Ei mitään sen kummempaa, Cheek kertoo hyväntuulisena.
Cheek ja Elastinen, yhdessä Profeetat esiintyvät huomenna perjantaina Tikkurila festivaalilla.
